Jmenuji se Alena Sroková, narodila jsem se v Zábřehu na Moravě a toto je můj životní příběh.

 

V mých 3 letech se rodiče rozvedli. Mám tři sourozence. Rodinné zázemí bylo špatné, tak jsem své dětství prožila po dětských domovech.

 

Po škole, jsem se šla učit za tkadlenu, za kterou jsem se také úspěšně vyučila. Vzhledem ke všem okolnostem jsem se snažila žít normální život, učit se a pracovat, aby ze mě něco bylo. Bohužel v mých dvaceti letech se mi stal osudný den, kdy jsem šla spravit anténu na střechu a spadla z ní.

 

Zlomila jsem si bederní páteř. Letecky mne převezli do Liberecké nemocnice. Po operaci mi začala peripetie a časté stěhování a přemisťování, nejprve mne vrátili do náchodské nemocnice, kde jsem čekala na příjem do Hamzovy dětské léčebny, tam zrovna otevírali spinální jednotku pro dospělé. Na jednotce jsem byla půl roku, pak mě převezli do domova důchodců. V domově jsem cvičila, byla tam malá rehabilitace. Po čase jsem si našla místo v Ústavu sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni, protože na domov důchodců jsem se ještě necítila. Muž život pokračoval v Hrabyni, kde jsem zůstala  18 let.

Po smrti mého bývalého přítele, jsem se odstěhovala do podnájmu na malý byt do Hrabyně. V současné době žiji v podnájmu již sedmým rokem. Můj sen je mít vlastní bydlení, musím mít trvalý pobyt na obci. Ráda bych to změnila, abych získala obecní byt, tím i lepší adresu a zázemí.

Ke zkvalitnění mého života a lepší samostatnosti potřebuji speciální odlehčený vozík, díky kterému se budu moct lépe a jednodušeji pohybovat, bez pomoci druhých.

Život nebyl ke mně vždy vlídný, ale rozhodně si nestěžuji. Věřím, že mezi námi je spousta dobrých lidí, kteří mohou pomoct k mému snu a samostatnosti.

Oslovila jsem neziskovou organizaci Sociální Centrum, OÁZA z.s., aby mi pomohla s uspořádáním sbírky.

Cena odlehčeného vozíku je 110 000,-, na který se svým příjmem invalidního člověka nikdy nenašetřím. Prosím pomozte mi a přispějte.

 

Děkuji Alena

 

Sbírkové konto nejen na pomoc paní Aleně je 2901444038/2010, do poznámky uveďte Alena, aby Váš příspěvek mohl být předán právě jí.