Jmenuji se Lída a chci Vás seznámit s příběhem mého manžela Vratislava (66).

Před několika lety u manžela diagnostikovali Parkinsonův syndrom.

Můj manžel celý život pracoval a práce pro něj nebyla jen nutností, ale náplň života. Kromě jiného velice rád chodil na houby a do přírody. Většina z nás si neumíme ani představit, jak je tato nemoc záludná, když jste měli celý den naplněný činnostmi a najednou vám někdo sváže ruce i nohy. Vzhledem k postižení veškerých končetin, včetně mimiky těla, je velký problém se pohybovat jinde než po bytě. Oslovila jsem neziskovou organizaci „OÁZA“, zda by mohli pro mého manžela něco udělat. Nezisková organizace „OÁZA“ nejen že mohla, ale i udělala.

Dobrovolníci z neziskové organizace „OÁZA“ dojížděli za manželem s pulzní magnetoterapií jako prevenci proti atrofii svalu, která vzniká z důsledku nedostatečného pohybu. Také pomohli splnit sen mého muže a to tím, že zakoupili a dali k dispozici motorové kolo, díky němuž se můj muž může znovu vydat na zahrádku nebo na houby. Každá nemoc je velkou psychickou zátěží a odraží se na průběhu choroby. Nám se díky „OÁZE“ a jejich daru podařilo zlepšit zdravotní stav mého manžela o více jak 50%. Nedovedu naše díky ani slovy vyjídřit. A kdyby bylo v mé moci a nemusela se starat o manžela 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, také bych se ráda zapojila jako dobrovolník. Vzhledem k nemoci mého muže se dobrovolníkem stát nemohu. A proto jsme se rozhodli celá rodina i se synem, přispívat pravidelně aspoň malou částkou, aby bylo pomoženo jiným lidem v podobné situaci.

Velice Vám děkujeme za pomoc a podporu.

Vratislav a Lída.

Sbírkové konto nejen na pomoc Vratislava 2901444038/2010, do poznámky uveďte Vratislav, aby Váš příspěvek mohl být předán právě jemu.